Stomatologia zachowawcza to najszerszy dział stomatologii, zajmujący się wszystkimi metodami zachowania zębów w ich najbardziej naturalnym kształcie i właściwościach. Głównym zadaniem stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów jaką jest próchnica.

Próchnica twardych tkanek zębów to choroba zakaźna, która może przenosić się na sąsiednie zęby, a nie leczona może doprowadzić do powikłań ze strony miazgi zęba. Bakterie, które przenikają do miazgi i do tkanek otaczających korzeń zęba, mogą stanowić ognisko zapalne. Istnienie ognisk zapalnych jest szczególnie niebezpieczne dla osób cierpiących na schorzenia serca, czy nerek ale także kobiet będących w ciąży lub ciążę planujących. Stomatolog jest lekarzem pierwszego kontaktu, który może wykluczyć lub potwierdzić istnienie ognisk zapalnych w organizmie.

W ArtDent Centrum Stomatologii stosujemy w leczeniu zachowawczym materiały najwyższej jakości. Naszym priorytetem jest zachowanie żywotności zęba i estetyka - staramy się, aby każda rekonstrukcja utraconych tkanek zęba była jak najbardziej naturalna. Dysponujemy różnymi materiałami, które lekarz dentysta dobiera zależnie od rodzaju i wielkości ubytku tkanek.

W przypadku, gdy zniszczenie korony zęba jest duże i nie gwarantuje właściwego utrzymania wypełnienia proponujemy naszym pacjentom wzmocnienie odbudowy za pomocą wkładów z włókien szklanych lub wykonanie kosmetycznych uzupełnień typu inlay lub onlay.

Wkłady z włókna szklanego mogą stanowić podbudowę dla prac protetycznych albo rekonstrukcji wykonywanych z materiałów kompozytowych.

 

 

W naszym gabinecie oferujemy:

  • wypełnienia kompozytowe wykonywane technikami minimalnie inwazyjnymi czyli maksymalnie oszczędzającymi tkanki zęba,
  • zabezpieczanie bruzd i zagłębień w zębach mlecznych i stałych specjalnymi lakami lub płynnymi kompozytami,
  • lakierowanie zębów preparatami stężonego fluoru.